09120034071

ایران- تهران- غرب- میدان شهران- میدان الغدیر

صفحه اصلی / دپارتمان تجاری / تفاوت برند و علامت تجاری
۲ دقیقه

تفاوت برند و علامت تجاری

آنچه می خوانید...

یکی از اشتباهات رایج در جامعه استفاده از واژه برند به جای واژگان نام و علامت تجاری است. علامت تجاری هر نشان قابل رویتی است که می تواند کالاها و خدمات اشخاص را از یکدیگر تمییز دهد. در واقع می توان گفت علامت تجاری آن نشان تمایز بخشی است که کالاها و خدمات را از یکدیگر تمایز می دهد مثل علامت تجاری سامسونگ. اما نام تجاری به معنای آن نشان تمایز بخشی است که اشخاص را معرفی می کند و به نوعی تمییزدهنده تجار محسوب می شود. ممکن است نام تجاری با علامت تجاری یک شخص یکسان یا متفاوت باشد. به طور مثال، شرکت کالا با نام تجاری کاله به فعالیت تجاری می پردازد اما هر کدام از کالاهای این شرکت ممکن است با علامتهای تجاری متعدد و متفاوتی به بازرا عرضه شوند. در واقع، هر شرکت اصولاً یک نام تجاری دارد و هر شرکت اصولاً برای کالاهای خود علائم تجاری متعددی استفاده می کند.

حال باید توجه شود که واژه برند به معنای کلیه ویژگی های تمایزبخش یک بنگاه اقصادی اعم از نام تجاری و علامت تجاری و لباس تجاری و … است. در واقع برند را می تواند یک مدل تجاری دانست که نام و علامت تجاری بخش هایی از آن هستند.

لوگو گروه وکلای سبز

گروه وکلای سبز

گروه وکلای سبز ترکیبی از وکلای با تجربه ،با وجدان و فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور با هدف ارائه خدمات حقوقی به اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است و مفتخر است نقشی در گسترش عدالت داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =